KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12009079
nr 1200 9079
Maj Tydén-Jerndahl
(1895-1921), Sverige
Oljemålning, Kvinna med hind. Olja på duk, 40x30 cm
Kondition: slitage, oramad
Maj Tydén, född 1895 i Kristinehamn, död 1961, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
måndag 27 augusti 2018
kl 18:34:47
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
Maj Tydén-Jerndahl
Läs mer om Maj Tydén-Jerndahl